Nedostižitelný prezident

Sehnat v průběhu konání veletrhu prezidenta naší asociace Jiřího Pavlíka byl vždy úkol nad lidské síly. Měl jedno obchodní jednání za druhým a sehnat ho přes mobil to byl také zázrak. Buď právě jeho prostřednictvím s někým hovořil, nebo tam byla schránka, nebo telefon prostě nebral.
Nedivili jsme se mu. Byl snad nejžádanějším člověkem na veletrhu. A tak, ač si sám určil termín jednání rady, nemohl se jí zúčastnit. Ale aby se zase neřeklo, občas místností, kde jsme jednali, proběhl a stačil se ještě podivit, že pořád máme co k projednávání.
Odpoledne den předtím vůbec netušil, že se stal nejsledovanějším mužem. Musíme se přiznat, že když jsme viděli a slyšeli, v jakém poklusu doslova prezident je, jaksi jsme nevěřili, že bude moci na vyhodnocení nejhezčí pohlednice přijít. Tak nastoupila neustálá kontrola přes jeho spolupracovníky.
Náš prezident nás však nezklamal. Přišel, i když ho Marcel Goetz poslední půlhodinu měl téměř neustále na mobilu. To pro jistotu.
Tak dlouho si volali a poptávali se navzájem, kde jsou, až stáli zády k sobě jako v té televizní reklamě a stále se ještě ptali, jak jsou daleko. Byl to krásný pohled a skupinka čekající na vyhodnocení se krásně bavila.